FLAMENCO tangos de granada

Kurs dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z flamenco. Będzie czas i na ćwiczenia techniczne (koordynacja i postawa w tańcu, podstawy techniki stepu, ruch nadgarstka, obroty, rytmika flamenco) i naukę choreografii oraz wczucie się w klimat powolnego, magiczno-mrocznego tangosa z Granady.

FLAMENCO siguriyas

Kurs przeznaczony dla osób z minimum dwu-trzyletnim doświadczeniem w tańcu flamenco. Dużo popracujemy nad rytmem (zakładam, że dla większości uczestników będzie to pierwsze spotkanie z flamencową „piątką”) oraz wyrazem (bo siguriyas to już prawdziwe flamenco puro i jondo). W części technicznej nie zabraknie oczywiście nowych ćwiczeń na tempo i jakość dźwięków w stepie, „tortur” obrotowych, koordynacyjnych zagwostek i ćwiczeń nadgarstka.

A śpiewać nam będzie urodzona w cudnej Granadzie Marina Heredia.

FLAMENCO bamberas

Kurs dedykowany osobom z minimum ośmioletnim doświadczeniem w tańcu flamenco. Wymagana jest dobra znajomość rytmów dwunastkowych, mile widziana miłość do szybkich stepów i ostrych zerwań. Uprzedzam, że czasu na marudzenia na zajęciach nie będzie.

FLAMENCO bulerias i tangos por fiesta (czyli flamenco na boska)

To zajęcia dla wszystkich, którzy flamenco już tańczą (krótko, nieco dłużej a nawet i od lat). Ich celem jest przekonanie Was, że por fiesta i improwizacja we flamenco nie są takie straszne. Wystarczy dać szansę swojemu ciału nauczyć się melodii kroków i dać się ponieść muzyce. A żeby nauczyć się jej słuchać w czasie tańca potrzeba przecież tylko… miliardów powtórzeń i popełnienia tysiąca błędów. I dlatego właśnie na tych zajęciach będzie można (i będzie trzeba) się mylić, a czasem nawet i wypaść z compasu. Po to, by później już nam to nie groziło i by z flamenco na co dzień czuć się jak ryba w wodzie w każdym rytmie Na te spotkania trudne kroki, skomplikowane rytmiczne rozwiązania i krytyczne spojrzenia mają zakaz wstępu. Podobnie jak – przynajmniej na początku – flamencowe podkute buty. Mile widziani za to wszyscy, którzy chcą się (kiedyś) odważyć i którym marzy się mieć w zanadrzu kilka rematek i kroków, które w końcu kiedyś zadziałają o każdej porze dnia i nocy a na pewno wtedy, gdy poniesie Was rytm, śpiew i duende. Te godzine spotkania to idealny finał długiego dnia i tygodnia.

FLAMENCO bata de cola

Kurs przeznaczony dla osób z dużym doświadczeniem w tańcu flamenco. Wymagane dobre podstawy rytmiki flamenco oraz techniki tańca. I własny „ogon” oraz dużo (anielskiej) cierpliwości do niego. Pierwsza część zajęć poświęcona będzie ćwiczeniom technicznym (z wieczną inspiracją Pepy Moliny i Conchy Jareňo), druga – nauce choreografii, w której będziemy sprawdzać, czy „ogon” dał się oswoić. Trzymam kciuki za debiutantki.

FLAMENCO petenera z mantonem

Kurs przeznaczony dla osób z minimum kilkuletnim doświadczeniem we flamenco, gotowych na pracę w szybkim tempie i dwunastkowe rytmy oraz estetykę jondoNie jest wymagana wcześniejsza znajomość techniki tańca z mantonem (ale na zajęcia trzeba mieć własną chustę). W choreografii wykorzystamy nie tylko manton, ale i krzesła. A popracujemy na pewno dużo nad wyrazem artystycznym, bo to będzie bardzo smutna opowieść o… a zresztą nie ma co uchylać rąbka tajemnicy – sami zobaczycie o czym.

FLAMENCO nuevo/moderno KASTANIETY

Kurs przeznaczony dla osób, które potrafią już grać na kastanietach. Pierwsza część zajęć poświęcona będzie ćwiczeniom technicznym (z dużym akcentem na koordynację i grę w ruchu), druga – choreografii. Poeksperymentujemy tym razem z nie do końca klasyczną muzyką flamenco a ku tym nowych ścieżkom poprowadzi nas… Miguel Poveda. Jeśli chodzi o technikę gry – nieustającymi technicznymi drogowskazami pozostaną Nuria Truco i Tamara López.